Toertocht Meppen

Op vrijdagochtend 6 juni 2025 vertrokken 16 leden van Amycus in 4 auto’s naar Meppen, Duitsland.
Anneke en Gerard hadden, als bevlogen organisatoren, bedacht dat we een route met kleine weggetjes zouden nemen om de douanecontrole aan de grens te omzeilen. Soms resulteerde dit in een pad met paaltjes, waar net een personenauto tussendoor paste. Voor de 92 km lange tocht hadden we op deze manier anderhalf uur nodig om de bestemming te bereiken. Via een vrij steile helling konden we de boten (met klinkende namen als Willy Lilli) via een rol in het water laten glijden. Anneke had een bootindeling gemaakt, waarbij kracht en technische vaardigheden goed waren verdeeld.

Het eerste traject van één uur, stroomopwaarts over de prachtige rivier de Hase die meanderend door het schitterende bosrijke landschap golft, vroeg redelijk wat stuurmanskunst om de –soms scherpe- bochten te kunnen nemen. In Bokeloh is een aanlegsteiger, waar we van stuur konden wisselen. Vandaar nog een halfuur verder stroomopwaarts naar Gross Dörgen, totaal bijna 12 km.

In Gross Dörgen is een natuurcamping, waar we gebruik mochten maken van het toiletgebouw, maar helaas niet van het terras. Dan maar gezellig picknicken in het gras. Na een wandelingetje naar het 4 boerderijen tellende plaatsje (Anneke vertelde dat je behalve dit dorp ‘Gross’ Dörgen ook een ‘Klein’ Dörgen hebt –benieuwd uit hoeveel huizen dit zal bestaan), stapten we weer in de boten om de terugreis te aanvaarden.

Stroomafwaarts terug naar Bokeloh, waar we bij de inmiddels bekende steiger uitstapten om in het 350 jaar oude Gasthaus Giese verwend te worden met Kaffee und Kuchen.

Daarna het laatste traject van één uur. Van tijd tot tijd was er wat miezer, maar nu werden we verwend met een enorme plensbui, waar geen einde aan leek te komen. Door en door nat en met een flinke laag water in de boot hadden we nog 3 kwartier voor de boeg!

Gelukkig scheen al snel de zon weer en werden we verrast door een aantal ijsvogeltjes (Joop zag er 3!), een buizerd en het geluid van een winterkoninkje. Toen we iets na 16.00 uur terug waren bij de watersportvereniging Meppen hadden we wel iets te doen: de boten waren nat en heel vies en wij waren moe na 24 km roeien, geen gelukkige combi.

Na Anneke en Gerard bedankt te hebben voor hun fantastische organisatie, vertrokken we weer richting Amycus, nu over de snelweg. De file op de andere rijbaan voor de douanecontrole was lang, maar wij zoefden erlangs en waren in ruim een uur weer in Wierden.
Zeeer tevreden over een prachtige tocht op meanderend roeiwater, fantastische natuur, vrolijk gezelschap en een uitstekende organisatie.
Een aanrader voor eenieder