Met 5 boten en 24 enthousiaste roeiers vertrokken we zaterdagmorgen 12 juli op weg naar Hellendoorn. Daar aangekomen werden de boten in het water gelegd bij het botenhuis van de Hellendoornse zomp.

Het eerste traject verliep gladjes richting de overtoom, waar de zomp langs de vistrap vervoerd kan worden.






Terug naar het startpunt en nu richting Zuna. Daar werd de tocht enigszins avontuurlijk. We bereikten een obstakel in de rivier, waar een doorvaart niet mogelijk leek. Daar dacht Erik duidelijk anders over en met zijn boot werd de hindernis, met enige moeite, toch gepasseerd. De rest van het gezelschap nam de andere route, die achteraf verboden bleek te zijn. Maar aangezien de afzetlijn gewoon op de wal lag, leek er niets aan de hand. Wel was deze route meerdere malen een uitdaging. We hebben regelmatig de boot uit het riet moeten bevrijden.









Er werd voor koffie met wat lekkers gestopt bij de Wilgenweard. We zaten prinsheerlijk in het zonnetje op de steiger te genieten.





Daarna verder door de meanderende Regge met volop bloeiende waterlelies en kleurrijke insecten en vogels.
Met hulp van eenieder belanden we verderop langs de oever op de wal. In de schaduw van een boom werd daar de lunch genoten met lekkere notenkoek van Maaike.









Voldaan werd de terugtocht aanvaard en na wederom een prachtig traject bereiken we ons startpunt.









Gezamenlijk werd ervoor gezorgd dat de boten op de aanhangers kwamen te liggen en aangekomen bij Amycus, werden de boten keurig teruggeplaatst in onze loodsen.



Nog even nagenieten met cake van Willy en unaniem werd geconcludeerd dat het een topdag was geweest.
Daarom namens alle deelnemers veel dank voor de organisatie (Anneke en Bert)!
We kijken uit naar volgend jaar!
AT






